Ocena 0

0 komentarzy 2294 wyświetleń

Jan Heweliusz - Astronom, Kartograf i Mistrz Obserwacji

Odkryj wszechświat z Janem Heweliuszem dzięki naszemu filmowi na PlatformaNauki.pl. Poznaj życie i dokonania tego wybitnego astronoma, kartografa i naukowca, który przyczynił się do rozwoju astronomii i zrewolucjonizował obserwacje nieba. Heweliusz, urodzony w 1611 roku w Gdańsku, poświęcił swoje życie obserwacjom astronomicznym i tworzeniu precyzyjnych map nieba. Jego prace obejmowały m.in. badania Księżyca, Słońca i planet. Zapraszamy!

Czas trwania: 6:00

Jan Heweliusz, polski astronom, kartograf i naukowiec XVII wieku, to postać, której wkład w rozwój astronomii i kartografii jest niezwykle istotny. Nasz film "Jan Heweliusz" na PlatformaNauki.pl zabierze Cię w fascynującą podróż przez życie i dokonania tego wybitnego naukowca.

Heweliusz, urodzony w 1611 roku w Gdańsku, poświęcił swoje życie obserwacjom astronomicznym i tworzeniu precyzyjnych map nieba. Jego prace obejmowały m.in. badania Księżyca, Słońca i planet, a także stworzenie dokładnych atlasów nieba. Jako jedno z najważniejszych osiągnięć Heweliusza należy wymienić opracowanie techniki obserwacji za pomocą kwadrantu sektorowego, który pozwalał na precyzyjne pomiarowanie kątów i odległości astronomicznych. Jego obserwacje i pomiary były niezwykle dokładne i miały duże znaczenie dla rozwoju astronomii. Ten wyjątkowy materiał to okazja, aby zgłębić życie i osiągnięcia tego wybitnego astronoma. Poznaj jego metody i techniki obserwacyjne, a także zrozum, jak jego prace przyczyniły się do zwiększenia naszej wiedzy o kosmosie.

Na PlatformaNauki.pl czekają na Ciebie setki innych filmów edukacyjnych na różne tematy. Odkrywaj, ucz się i inspiruj. Bo nauka to niekończąca się podróż – zaczynaj swoją już dziś!

plik źródłowy

Astronomia, czyli pierwsze kroki w Kosmosie

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź nasze pliki źródłowe.

Przejdź do plików źródłowych

Dodaj ocenę i komentarz

0
0 komentarzy2294 wyświetleń