Ocena 0

0 komentarzy 2820 wyświetleń

Filozofia św. Anzelma

Św. Anzelm był wybitnym teologiem i filozofem, który żył w XI wieku. W tym filmie przedstawiamy jego kluczowe idee, w tym słynny argument ontologiczny na istnienie Boga, jego idee dotyczące prawdy i wiary oraz jego wpływ na historię filozofii i teologii. Niezależnie od tego, czy jesteś studentem filozofii, czy po prostu interesuje cię zgłębianie idei jednego z największych myślicieli w historii, ten film jest obowiązkowy do obejrzenia. A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie sprawdź platformanauki.pl, gdzie znajdziesz więcej filmów o teologii i filozofii.

Czas trwania: 7:01

"Święty Anzelm z Canterbury jest jednym z najważniejszych filozofów i teologów średniowiecza. Jego myśli i idee wpłynęły na kształt filozofii i teologii na wiele stuleci po jego śmierci. Na PlatformaNauki.pl prezentujemy film, który wprowadza widzów w fascynujący świat filozofii św. Anzelma. Anzelm, który żył w latach 1033-1109, był benedyktynem, biskupem i doktorem Kościoła. Jego najbardziej znane dzieło, ""Proslogion"", zawiera słynny ontologiczny dowód na istnienie Boga. Anzelm wprowadził również ideę zadośćuczynienia, która miała głęboki wpływ na teologię chrześcijańską. Film ""Filozofia św. Anzelma"" to podróż przez życie i myśli tego niezwykłego filozofa. Poznaj jego drogę od prostego mnicha do jednego z najważniejszych myślicieli Kościoła. Zrozum jego filozofię, która stawia rozum w służbie wiary, a także wpływ, jaki wywarła na kształtowanie się myśli zachodniej. Na platformanauki.pl czekają na Ciebie setki innych filmów edukacyjnych na różne tematy. Od astrofizyki po biologię, od historii nauki po najnowsze odkrycia technologiczne - każdy film to nowa przygoda, nowa lekcja, nowa perspektywa.

Zachęcamy do dalszego odkrywania naszego naukowego uniwersum. Dołącz do społeczności PlatformaNauki.pl, pytaj, bądź ciekawy, inspiruj się i kontynuuj odkrywanie nieznanego. Bo nauka to nieskończona podróż – odkrywaj jej piękno z nami!"

plik źródłowy

Św. Anzelm, czyli początki scholastyki

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź nasze pliki źródłowe.

Przejdź do plików źródłowych

Dodaj ocenę i komentarz

0
0 komentarzy2820 wyświetleń