Ocena 0

0 komentarzy 2074 wyświetleń

Francisco de Vitoria i prawo międzynarodowe

Francisco de Vitoria był XVI-wiecznym hiszpańskim teologiem i filozofem, który jest uważany za jednego z ojców założycieli prawa międzynarodowego. W tym filmie badamy idee Vitorii dotyczące praw rdzennej ludności, natury wojny sprawiedliwej oraz roli prawa międzynarodowego w promowaniu pokoju i sprawiedliwości. Jeśli interesujesz się skrzyżowaniem teologii, filozofii i polityki, koniecznie sprawdź to wideo i inne powiązane treści na platformanauki.pl.

Czas trwania: 8:01

"Francisco de Vitoria, hiszpański teolog i filozof, jest postacią, której wkład w rozwój prawa międzynarodowego i nauki społecznej Kościoła nie można przecenić. Film ""Francisco de Vitoria i Prawo Międzynarodowe w Myśli Katolickiej"" na PlatformaNauki.pl przedstawia fascynujące życie i dokonania tego niezwykłego człowieka. De Vitoria, będąc zakonnikiem zakonu dominikanów, był jednym z czołowych przedstawicieli tzw. Szkoły Salamanki, która w XVI wieku wniosła pionierski wkład w rozwój etyki i prawa międzynarodowego. Jego myśli na temat praw człowieka, suwerenności narodów i sprawiedliwości wojennej miały przełomowe znaczenie i wpłynęły na późniejsze rozwinięcie tych idei. Film ten to podróż w czasie, która pozwoli Ci lepiej zrozumieć, jak kształtowały się podstawowe zasady prawa międzynarodowego. Dowiedz się, jak de Vitoria, mając do czynienia z wyzwaniami swoich czasów, takimi jak podboje Nowego Świata, kształtował myśl, która jest nadal aktualna.

Na platformanauki.pl czekają na Ciebie setki innych filmów edukacyjnych na różne tematy. Od astrofizyki po biologię, od historii nauki po najnowsze odkrycia technologiczne - każdy film to nowa przygoda, nowa lekcja, nowa perspektywa.

Zachęcamy do dalszego odkrywania naszego naukowego uniwersum. Dołącz do społeczności PlatformaNauki.pl, pytaj, bądź ciekawy, inspiruj się i kontynuuj odkrywanie nieznanego. Bo nauka to nieskończona podróż – odkrywaj jej piękno z nami!"

plik źródłowy

Prawo międzynarodowe i wkład Francisco de Victorii

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź nasze pliki źródłowe.

Przejdź do plików źródłowych

Dodaj ocenę i komentarz

0
0 komentarzy2074 wyświetleń