Ocena 0

0 komentarzy 2048 wyświetleń

Stowarzyszenie Demagog.pl czyli systemowa walka z dezinformacją

Jak wygląda praca osób, które walczą z dezinformacją? Czy istnieje szansa na to, by poradzić sobie z fake-news'ami, które zdominowały przestrzeń informacyjną. I wreszcie, jak weryfikować informacje - także na własne potrzeby! To wszystko w tym materiale!

Czas trwania: 4:29

Zapraszamy na niezwykłą podróż do świata faktów i prawdy z najnowszym odcinkiem na PlatformaNauki.pl. Tym razem zanurzamy się w misję i pracę Stowarzyszenia Demagog - organizacji niezwykle ważnej w dobie rosnącej dezinformacji i fake news. W czasach, gdy technologia cyfrowa umożliwia rozpowszechnianie informacji z niewiarygodną prędkością, prawda często staje się ofiarą. Fałszywe informacje mogą zaszkodzić jednostkom, społecznościom, a nawet całym krajom. Tutaj zaczyna się misja Demagoga - stowarzyszenia, które dąży do zwalczania manipulacji informacyjnej i promowania transparentności w publicznym dyskursie.

Film przedstawia historię organizacji w formie Stowarzyszenia Demagog,, misję stowarzyszenia oraz omówienie procesu, jaki przeprowadzają pracownicy w celu faktograficznego sprawdzania informacji. Dowiedz się, jak zespół Demagoga odsiewa prawdę od fałszu, a także poznaj inspirujące historie ludzi stojących za tym niezwykłym stowarzyszeniem i specyfikę pracy jego członków.

Ale to tylko jedno z wielu fascynujących zagadnień, które możemy zaoferować. Na platformanauki.pl czekają na Ciebie setki innych filmów edukacyjnych na różne tematy. Czy chcesz zgłębić tajniki astrofizyki, dowiedzieć się więcej o historycznych postaciach, czy po prostu zrozumieć, jak funkcjonuje nasz świat, na naszej stronie znajdziesz coś dla siebie.

Zachęcamy do dalszego odkrywania - w świecie nauki czeka na Ciebie mnóstwo inspirujących historii, tajemniczych faktów i fascynujących osób. Dołącz do nas i kontynuuj podróż po niezwykłych zakątkach wiedzy. Bądź ciekawski, bądź inspirujący, bądź z nami!

Dodaj ocenę i komentarz

0
0 komentarzy2048 wyświetleń