Ocena 0

0 komentarzy 2872 wyświetleń

Filozof i człowiek epoki - Andrzej Fredro

Kasztelan lwowski, starosta krośnieński, wojewoda podolski, senator, poseł, marszałek sejmu zwyczajnego, sędzia kapturowy… Jeśli istniało w XVII wieku jakieś stanowisko polityczne, to z dużą pewnością przynajmniej przez pewien czas piastował je Andrzej Maksymilian Fredro. Pod tym względem życie bohatera tego materiału jest naprawdę fascynujące, bo przez jego większość znajdował się w samym centrum wydarzeń politycznych naszego kraju. Jego poglądy najbardziej ukształtowały się w okresie między 1652 rokiem a 1679. W pierwszej połowie lat 50’tych siedemnastego wieku Andrzej Maksymilian Fredro sprawował na sejmie funkcję marszałka sejmu. Zapraszamy na materiał o wyjątkowej myśli filozoficznej i wyjątkowym człowieku - Andrzeju Fredro.

Czas trwania: 8:47

"Andrzej Fredro to kasztelan lwowski, starosta krośnieński, wojewoda podolski, senator, poseł, marszałek sejmu zwyczajnego, sędzia kapturowy… Jeśli istniało w XVII wieku jakieś stanowisko polityczne, to z dużą pewnością przynajmniej przez pewien czas piastował je Andrzej Maksymilian Fredro. Pod tym względem życie bohatera tego materiału jest naprawdę fascynujące, bo przez jego większość znajdował się w samym centrum wydarzeń politycznych naszego kraju. Jego poglądy najbardziej ukształtowały się w okresie między 1652 rokiem a 1679. W pierwszej połowie lat 50’tych siedemnastego wieku Andrzej Maksymilian Fredro sprawował na sejmie funkcję marszałka sejmu. Zapraszamy na materiał o wyjątkowej myśli filozoficznej i wyjątkowym człowieku - Andrzeju Fredro. Jego twórczość obejmująca ponad 30 komedii, to odzwierciedlenie polskiej rzeczywistości i społeczeństwa XIX wieku. Jego sztuki ukazują błędy, absurdy i konflikty występujące w ówczesnej arystokracji i mieszczaństwie, a także zderzenie tradycji z nowoczesnością.

Fredro doskonale opanował sztukę konwersacji i kreowania postaci, które stały się ikonami polskiego teatru. Jego utwory, takie jak ""Zemsta"", ""Pan Jowialski"" czy ""Śluby panieńskie"", zdobyły uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą, stając się nieodłączną częścią kanonu polskiej literatury. Film ""Andrzej Fredro"" to okazja, aby poznać życie i twórczość tego wybitnego dramaturga. Odkryj nie tylko jego komediowe arcydzieła, ale także głębsze przesłanie, jakie skrywają w sobie jego sztuki. Zrozum, jak Fredro wnikliwie analizował naturę ludzką i społeczeństwo, kreując postaci, które do dziś poruszają i bawią.

Na PlatformaNauki.pl czekają na Ciebie setki innych filmów edukacyjnych na różne tematy. Odkrywaj, ucz się i inspiruj się osiągnięciami wybitnych twórców i artystów. Dołącz do nas i rozpocznij swoją naukową podróż już dziś!"

Dodaj ocenę i komentarz

0
0 komentarzy2872 wyświetleń