Ocena 0

0 komentarzy 13 wyświetleń

Badania prof. Marii Boruckiej-Arctowej

Z czego składa się dziedzictwo naukowe Profesor Marii Boruckiej-Arctowej? Pionierki w dziedzinie prawa i pierwszej kobiety-profesor prawa w Polsce. Jej kariera akademicka związana była z Katedrą Socjologii Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, której kierowała w latach 1971-1991, oraz z Zespołem Badań nad Świadomością Prawną Społeczeństwa Polskiego w Instytucie Nauk Prawnych PAN, gdzie pracowała od 1970 do 1993 roku.

Czas trwania: 10:29

Z czego składa się dziedzictwo naukowe Profesor Marii Boruckiej-Arctowej, pionierki w dziedzinie prawa i pierwszej kobiety-profesor prawa w Polsce.

Jej kariera akademicka związana była z Katedrą Socjologii Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, której kierowała w latach 1971-1991, oraz z Zespołem Badań nad Świadomością Prawną Społeczeństwa Polskiego w Instytucie Nauk Prawnych PAN, gdzie pracowała od 1970 do 1993 roku. W naszym materiale wideo skupiamy się na jej badaniach dotyczących świadomości prawnej i socjalizacji prawnej. Profesor Borucka-Arctowa była uznawana za jedną z najwybitniejszych socjologów prawa w Polsce. Poznajcie, jak jej prace wpłynęły na zrozumienie procesów, przez które jednostki i społeczności uczą się norm i zasad prawnych, a także jak te procesy wpływają na kształtowanie się świadomości prawnej.

Zapraszamy do eksploracji, jak te kluczowe badania przyczyniły się do rozwoju socjologii prawa i zrozumienia jej znaczenia w społeczeństwie polskim.

Dodaj ocenę i komentarz

0
0 komentarzy13 wyświetleń