Ocena 0

0 komentarzy 2258 wyświetleń

Informacja w nauce - fakenewsy

Fakenews, zwane również fałszywymi wiadomościami, to dezinformacja lub nieprawdziwa informacja, która jest celowo rozpowszechniana w celu wprowadzenia w błąd lub manipulacji odbiorców. Fakenews to rodzaj dezinformacji, który jest szeroko rozpowszechniany za pomocą mediów społecznościowych, stron internetowych, platform informacyjnych i innych kanałów komunikacji. Fakenews są często tworzone w celu osiągnięcia konkretnych celów, takich jak wpływanie na opinię publiczną, manipulacja wyborami, podważanie wiarygodności osób, organizacji lub instytucji, generowanie kontrowersji lub zyski finansowe poprzez kliknięcia i wyświetlenia reklam. Wbrew pozorom, od fałszywych informacji nie są wolne także akademie, czyli miejsca które powstały po to, by stać na straży prawdy i weryfikowania informacji. Zapraszamy na rozmowę o tym, jak wygląda obecnie sytuacja na froncie walki o prawdę!

Czas trwania: 23:55

Fakenews, zwane również fałszywymi wiadomościami, to dezinformacja lub nieprawdziwa informacja, która jest celowo rozpowszechniana w celu wprowadzenia w błąd lub manipulacji odbiorców. Fakenews to rodzaj dezinformacji, który jest szeroko rozpowszechniany za pomocą mediów społecznościowych, stron internetowych, platform informacyjnych i innych kanałów komunikacji. Fakenews są często tworzone w celu osiągnięcia konkretnych celów, takich jak wpływanie na opinię publiczną, manipulacja wyborami, podważanie wiarygodności osób, organizacji lub instytucji, generowanie kontrowersji lub zyski finansowe poprzez kliknięcia i wyświetlenia reklam.

Wbrew pozorom, od fałszywych informacji nie są wolne także akademie, czyli miejsca które powstały po to, by stać na straży prawdy i weryfikowania informacji. Zapraszamy na rozmowę o tym, jak wygląda obecnie sytuacja na froncie walki o prawdę!

plik źródłowy

Fake newsy i factchecking w nauce, czyli jak akademia radzi sobie z fałszem

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź nasze pliki źródłowe.

Przejdź do plików źródłowych

Dodaj ocenę i komentarz

0
0 komentarzy2258 wyświetleń