Ocena 0

0 komentarzy 3184 wyświetleń

Zakon Pijarów w Polsce

Ojcowie Pijarzy jak mało która organizacja przyczyniła się do rozwoju krajowej edukacji. Zapraszamy do materiału, w którym opowiadamy ich wyjątkową historię.

Czas trwania: 5:52

"Zapraszamy na kolejną podróż edukacyjną z PlatformaNauki.pl, tym razem zanurzając się w duchową i naukową misję Ojców Pijarów w Polsce. Odkryj z nami ich niezwykłą historię i wpływ na polską edukację oraz kulturę. Pijarzy to zakon katolicki, który przez stulecia był nieodłącznym elementem polskiego krajobrazu edukacyjnego. Od momentu swojego przybycia do Polski w XVII wieku, zdecydowanie przyczynili się do rozwoju nauki i kształtowania młodych umysłów.

Film przedstawia historię Ojców Pijarów, ich misję edukacyjną, a także istotne postacie, które zasiliły ich szeregi. Ten film to nie tylko podróż w czasie, ale również zrozumienie, jak Pijarzy wpłynęli na kształtowanie polskiej nauki i społeczeństwa. Niezależnie od tego, czy jesteś pasjonatem historii, czy po prostu chcesz dowiedzieć się więcej o ważnym elemencie polskiego dziedzictwa, ten film na pewno Cię zainspiruje. Zachęcamy do dalszego zgłębiania wiedzy na platformanauki.pl, gdzie znajduje się setki innych filmów edukacyjnych. Bez względu na to, czym się interesujesz - astronomią, biologią, technologią, czy historią - na naszej stronie znajdziesz coś dla siebie. Dołącz do nas i kontynuuj odkrywanie fascynującego świata nauki!"

plik źródłowy

Zakony promujące edukację

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź nasze pliki źródłowe.

Przejdź do plików źródłowych

Dodaj ocenę i komentarz

0
0 komentarzy3184 wyświetleń