Ocena 0

0 komentarzy 1147 wyświetleń

Druk 3D

Ciężko dziś wskazać branżę, która nie zyska na rozwijaniu technik druku przestrzennego. Tańsze badania, dokładniejsza obróbka materiałów, plastyczność i podatność na modyfikacje. Kto wymyślił druk 3d, jak wyglądały jego początki i na czym polega wkład naszego kraju w rozwój tej technologii? Tego wszystkiego dowiecie się w tym odcinku.

Czas trwania: 7:15

O technologii druku 3D słyszał prawdopodobnie każdy. W mediach głośno było o drukowanych domach, częściach maszyn czy modelach analitycznych tworzonych właśnie za pomocą pierwszych drukarek 3D. Ciężko dziś wskazać branżę, która nie zyska na rozwijaniu technik druku przestrzennego. Tańsze badania, dokładniejsza obróbka materiałów, plastyczność i podatność na modyfikacje. Są jednak takie obszary gospodarki, które szczególnie upodobały sobie druk 3d. Jednym z nich jest medycyna… I tak się składa, że Polacy są autorami kilku niezwykle interesujących patentów w tej dziedzinie. Kto wymyślił druk 3d, jak wyglądały jego początki i na czym polega wkład naszego kraju w rozwój tej technologii? Tego wszystkiego dowiecie się w tym odcinku.

Szymon Chrupczalski i Mateusz Janowski

Inżynierowie i wspólnicy w firmie Urbicum 3D Printing. Wizjonerzy, twórcy projektu respiratora możliwego do drukowania za pomocą druku 3D "VentilAid".

Przejdź do bohatera

Dodaj ocenę i komentarz

0
0 komentarzy1147 wyświetleń