Ocena 0

0 komentarzy 11877 wyświetleń

Fotografia barwna

Na przełomie XIX i XX wieku kolorowa fotografia okazała się prawdziwym przełomem w świecie filmu i zdjęć. W czasach, kiedy nikomu nie śniło się nawet o filmie nasyconym kolorami, a technologia rejestrowania obrazu dopiero zaczynała się rozwijać pojawił się Polak, który zmienił wszystko. Kim był i jak wygląda historia jego wynalazku?

Czas trwania: 5:40

Kolorowe zdjęcia nikogo nie dziwią. Technologia poszła do przodu tak bardzo, że teraz czynności takie jak wywoływanie zdjęć są już rzadkością, zarezerwowaną przede wszystkim dla “hipsterów”. Albumy papierowe zastąpiliśmy galerią w naszych smartfonach, bo tak prościej i wygodniej. Ale wyobraźcie sobie tylko, jaki podziw mogła wzbudzać kolorowa fotografia na przełomie XIX i XX wieku. W czasach, kiedy nikomu nie śniło się nawet o filmie nasyconym kolorami, a technologia rejestrowania obrazu dopiero zaczynała się rozwijać pojawił się Polak, który zmienił wszystko. Kim był i jak wygląda historia jego wynalazku? Dowiecie się oglądając ten odcinek.

Jan Szczepanik

Polski wynalazca, nazywany "polskim" lub "austriackim Edisonem”. Samouk w dziedzinie techniki. Autor ponad 50 wynalazków i kilkuset opatentowanych pomysłów technicznych.

Przejdź do bohatera

Dodaj ocenę i komentarz

0
0 komentarzy11877 wyświetleń