Ocena 0

0 komentarzy 1148 wyświetleń

Walkie-Talkie

Model pierwszego walkie talkie został skonstruowany podczas II Wojny Światowej, na polecenie firmy o nazwie Motorola. Brzmi znajomo? Być może gdyby nie skonstruowana wtedy krótkofalówka - dziś moglibyśmy tylko pomarzyć o nowoczesnym smartfonie z dostępem do Internetu. Jak dokładnie wyglądała droga powstawania tego przełomowego wynalazku?

Czas trwania: 7:16

Model pierwszego walkie talkie został skonstruowany podczas II Wojny Światowej, na polecenie firmy o nazwie Motorola. Brzmi znajomo? To dokładnie ta sama firma, która zajmuje się obecnie produkcją telefonów komórkowych, a od niedawna także oprogramowaniem. Tak więc, możliwe, że gdyby nie skonstruowana wtedy krótkofalówka - dziś zasadniczo moglibyśmy tylko pomarzyć o nowoczesnym smartfonie z dostępem do Internetu. Choć jak wiemy, wtedy nikt o tym nawet nie myślał. Kto jest autorem tego przełomowego wynalazku? Dowiecie się oglądając odcinek!

Henryk Magnuski

Polski inżynier, konstruktor, projektant i wynalazca pracujący w Stanach Zjednoczonych, pracownik amerykańskiego koncernu telekomunikacyjnego Motorola. Wynalazca walkie-talkie.

Przejdź do bohatera

Dodaj ocenę i komentarz

0
0 komentarzy1148 wyświetleń