Ocena 0

0 komentarzy 3269 wyświetleń

Motywacja w zarządzaniu zespołem naukowym - jak robić to dobrze?

Mamy nadzieję, że jesteś zmotywowany (lub zmotywowana) do tego, by wysłuchać naszej rozmowy! Motywacja jest wewnętrznym stanem, który pobudza, kieruje i podtrzymuje nasze działania w celu osiągnięcia określonych celów, spełnienia potrzeb lub zaspokojenia pragnień. Jest to siła, która napędza nas do podejmowania działań i angażowania się w określone zachowania w celu osiągnięcia pożądanych rezultatów. Motywacja ma wiele składowych, takich jak pragnienie, aspiracje, potrzeby, wartości, oczekiwania i cele. Wewnętrzna motywacja wynika z naszych wewnętrznych pragnień, pasji i przekonań, które napędzają nas do działania bez zewnętrznych bodźców. Zewnętrzna motywacja z kolei wynika z bodźców pochodzących spoza nas, takich jak nagrody, pochwały, kary lub presja społeczna. W tym materiale prowadzący próbują zmierzyć się z definicją tego pojęcia i tworzą zestaw porad, który pozwoli Ci być bardziej zmotywowanym na drodze rozwijania kariery w świecie akademii!

Czas trwania: 27:30

Mamy nadzieję, że jesteś zmotywowany (lub zmotywowana) do tego, by wysłuchać naszej rozmowy! Motywacja jest wewnętrznym stanem, który pobudza, kieruje i podtrzymuje nasze działania w celu osiągnięcia określonych celów, spełnienia potrzeb lub zaspokojenia pragnień. Jest to siła, która napędza nas do podejmowania działań i angażowania się w określone zachowania w celu osiągnięcia pożądanych rezultatów. Motywacja ma wiele składowych, takich jak pragnienie, aspiracje, potrzeby, wartości, oczekiwania i cele. Wewnętrzna motywacja wynika z naszych wewnętrznych pragnień, pasji i przekonań, które napędzają nas do działania bez zewnętrznych bodźców. Zewnętrzna motywacja z kolei wynika z bodźców pochodzących spoza nas, takich jak nagrody, pochwały, kary lub presja społeczna.

W tym materiale prowadzący próbują zmierzyć się z definicją tego pojęcia i tworzą zestaw porad, który pozwoli Ci być bardziej zmotywowanym na drodze rozwijania kariery w świecie akademii!

plik źródłowy

Motywacja w miejscu pracy: Kompleksowy wgląd do źródeł

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź nasze pliki źródłowe.

Przejdź do plików źródłowych

Dodaj ocenę i komentarz

0
0 komentarzy3269 wyświetleń