Ocena 4.50

2 komentarzy 3438 wyświetleń

Centra Nauki

Od niedawna dla większości instytucji propagujących naukę stało się oczywistym, że odpowiedzią na postępy w badaniach musi być nowa forma opowiadania o kolejnych odkryciach. Forma interaktywna, nowoczesna, umożliwiająca edukacji konkurowanie nawet z rozrywką. Jak w prosty sposób zobrazować zasady działania fizyki kwantowej czy technologię sieci neuronowych?

Czas trwania: 7:20

Wraz z rozwojem metody naukowej, technologii i naszej wiedzy zmieniają się sposoby prowadzenia badań czy eksperymentów. Naukowcy rozwiązują coraz bardziej złożone problemy, starając się tłumaczyć koncepty, które dla większości z nas są bardzo trudne do zrozumienia. Z pomocą przychodzą Centra Nauki. No, bo jak w prosty sposób zobrazować zasady działania fizyki kwantowej czy technologię sieci neuronowych? Jak zaciekawić kogoś teorią strun czy opowiedzieć o Bozonie Higgsa w taki sposób, żeby zrozumiało nas dziecko? Od niedawna dla większości instytucji propagujących naukę stało się oczywistym, że odpowiedzią na postępy w badaniach musi być nowa forma opowiadania o kolejnych odkryciach. Forma interaktywna, nowoczesna, umożliwiająca edukacji konkurowanie nawet z rozrywką.

Centrum nauki

Instytucja promująca nowoczesną komunikację naukową. Jej celem jest m.in. rozbudzanie zainteresowania nauką w społeczeństwie, inicjowanie debaty na związane z nauka tematy, wspomaganie samodzielnego uczenia się oraz wspieranie systemu szkolnictwa.

Przejdź do bohatera

Dodaj ocenę i komentarz

4.50
2 komentarzy3438 wyświetleń

Bartłomiej Sokołowski

Wow!

Jarosław Górecki

super pomysł z filmem! rewelacja :)