Ocena 4.67

3 komentarzy 1458 wyświetleń

Czasopisma naukowe

Dla początkujących w akademickiej karierze badaczy wybór odpowiedniego periodyka na publikację to również wyzwanie mogące przyspieszyć ale i całkowicie zamknąć drogę do awansu, funduszy badawczych, rozwoju. Jak dziś wygląda Status Quo czasopism naukowych?

Czas trwania: 6:50

"Publikuj albo giń", "Impakt Faktor", "Skala Hircha" - to pojęcia ze współczesnej rzeczywistości naukowej. Brzmią groźnie? Nie kojarzą się z cichą pracą badawczą czy zajęciem równie bezpiecznym i stabilnym jak wydawnictwo naukowe? Cóż, rzeczywistość jest brutalna również tam. To rynek jak każdy inny, podlegający prawom ekonomii i od nich zależny. Dla początkujących w akademickiej karierze badaczy wybór odpowiedniego periodyka na publikację to również wyzwanie mogące przyspieszyć ale i całkowicie zamknąć drogę do awansu, funduszy badawczych, rozwoju. Jak dziś wygląda Status Quo czasopism naukowych? Dowiecie się, oglądając ten odcinek.

Czasopisma naukowe

Czasopisma poświęcone utrwalaniu i upowszechnianiu wyników badań nauk., dostarczaniu informacji o rozwoju i postępach nauki we wszystkich jej dziedzinach, wydawane w zasadzie przez instytucje nauk.

Przejdź do bohatera

Dodaj ocenę i komentarz

4.67
3 komentarzy1458 wyświetleń

Ola Ostrowska

fajny film.polecam

Remigiusz Bąk

Generalnie spoko film :)

Ksawery Górecki

Bardzo miło sie oglądalo. Super :)