Ocena 0

0 komentarzy 1291 wyświetleń

Czasopisma naukowe

Dla początkujących w akademickiej karierze badaczy wybór odpowiedniego periodyka na publikację to również wyzwanie mogące przyspieszyć ale i całkowicie zamknąć drogę do awansu, funduszy badawczych, rozwoju. Jak dziś wygląda Status Quo czasopism naukowych?

Czas trwania: 6:50

"Publikuj albo giń", "Impakt Faktor", "Skala Hircha" - to pojęcia ze współczesnej rzeczywistości naukowej. Brzmią groźnie? Nie kojarzą się z cichą pracą badawczą czy zajęciem równie bezpiecznym i stabilnym jak wydawnictwo naukowe? Cóż, rzeczywistość jest brutalna również tam. To rynek jak każdy inny, podlegający prawom ekonomii i od nich zależny. Dla początkujących w akademickiej karierze badaczy wybór odpowiedniego periodyka na publikację to również wyzwanie mogące przyspieszyć ale i całkowicie zamknąć drogę do awansu, funduszy badawczych, rozwoju. Jak dziś wygląda Status Quo czasopism naukowych? Dowiecie się, oglądając ten odcinek.

Czasopisma naukowe

Czasopisma poświęcone utrwalaniu i upowszechnianiu wyników badań nauk., dostarczaniu informacji o rozwoju i postępach nauki we wszystkich jej dziedzinach, wydawane w zasadzie przez instytucje nauk.

Przejdź do bohatera

Dodaj ocenę i komentarz

0
0 komentarzy1291 wyświetleń