Ocena 4.75

4 komentarzy 4269 wyświetleń

Dyscypliny i dziedziny naukowe

W 2018 roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydało rozporządzenie w sprawie dziedzin nauki, dyscyplin naukowych i dyscyplin artystycznych, które nie bez powodu uznaje się za jak do tej pory jedno z najważniejszych rozporządzeń. Akt notarialny wniósł za sobą świeże i jednocześnie prostsze, ale przede wszystkim odpowiadające potrzebom stale ewoluującej nauki podejście do sposobu jej klasyfikacji. Na czym to polega?

Czas trwania: 5:20

Dotychczasowa systematyka dziedzin i dyscyplin naukowych nie przystawała do światowych standardów. Obejmowała 8 obszarów wiedzy, 22 dziedziny nauki i sztuki i 102 dyscypliny naukowe. Tak duże rozdrobnienie zamykało polską naukę w bardzo wąskich specjalizacjach i jednocześnie utrudniało swobodną komunikację ze środowiskiem międzynarodowym. W 2018 roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydało rozporządzenie w sprawie dziedzin nauki, dyscyplin naukowych i dyscyplin artystycznych, które nie bez powodu uznaje się za jak do tej pory jedno z najważniejszych rozporządzeń. Akt notarialny wniósł za sobą świeże i jednocześnie prostsze, ale przede wszystkim odpowiadające potrzebom stale ewoluującej nauki podejście do sposobu jej klasyfikacji. Na czym to polega? Dowiecie się oglądając ten odcinek!

Dyscyplina naukowa

społecznie zorganizowana działalność badawcza nastawiona na wytwarzanie informacji oraz stosowania rezultatów tej działalności w praktyce.

Przejdź do bohatera

Dodaj ocenę i komentarz

4.75
4 komentarzy4269 wyświetleń

Heronim Michalak

Warto

Ewelina Wójcik

film ekstra

Antoni Szewczyk

Fajnie zmontowane, widać że ktoś się postarał.

Liliana Kucharska

Jestem tu od Dawida Podsiadło :D Kto też daje like :PP