Ocena 0

0 komentarzy 3194 wyświetleń

Tytuł doktora

Doktor z języka łacińskiego tłumaczy się na mistrz lub nauczyciel. Ta nazwa od wieków budzi szacunek. Jako stopień naukowy oznacza uznanie gruntownej wiedzy, wkładu w rozwój nauki I aktywności w pracy na uczelni. Jak wygląda obrona doktoratu? Czym jest przewód doktorski I kto decyduje o przyznaniu tego stopnia naukowego?

Czas trwania: 6:40

Doktor z języka łacińskiego tłumaczy się na mistrz lub nauczyciel. Określano tak przed laty tutorów, którzy opiekowali się wyrastającymi na dworach szlacheckich przyszłymi elitami społecznymi. Do dziś nazwa ta budzi szacunek. Jako stopień naukowy oznacza uznanie gruntownej wiedzy, wkładu w rozwój nauki I aktywności w pracy na uczelni. Jest to także przepustka do prowadzenia zajęć I edukowania przyszłych pokoleń studentów. Jak wygląda obrona doktoratu? Czym jest przewód doktorski I kto decyduje o przyznaniu tego stopnia naukowego? Tego wszystkiego dowiecie się oglądając ten odcinek!

Centralna Komisja Do Spraw Stopni i Tytułów

Centralny organ administracji publicznej działający na podstawie ustawy z 14 marca 2003 o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki.

Przejdź do bohatera

Dodaj ocenę i komentarz

0
0 komentarzy3194 wyświetleń